5 Replies to “O zyciu w rosji cz1: transport, warunki ekonomiczne, Putin i inne”

 1. no to ładnie z dostępnością. W polsce też są przedziały dla niepełnosprawnych, ale nie da się go zamówić, dla mnie to jest wersja awaryjna jak nie ma miejscówek już w pociągu. Tam zawsze są. 🙂 Pytanie, jakie i czy są zniżi jakieś na pociągi dalekobieżne? U nas jes to 51% dla niewidomych, albo 778% jeżeli jest dokument potwierdzający, że jedziemy na jakąś rehabilitację albo jedziemy na trasie szkoła dom np.

 2. Cześć. Bardzo ciekawy wpis, najbardziej zafascynowały mnie te katalogi, opis stacji. Świetne rozwiązanie, przydałoby się u nas, naprawdę! Zwłaszcza stacje PKP, bo niektórych dworców kompletnie nie ogarniam.

 3. Ciekawy wpis, właśnie ciekawiło mnie twoje zdanie dotyczące Krymu i okolic.
  Problem z decydowaniem ludności gdzie chcą należeć jest taki, że może być w danej miejscowości dużo obcokrajowców i w takim wypadku obcokrajowcy mogą sobie zagłosować aby należeć do swojego ojczystego kraju.
  Chyba w Rosji na wschodzie w przygranicznych miejscowościach jest trochę Chińczyków, a jak nie ma , to załóżmy że są na chwilę;D
  Wtedy Chińczycy sobie głosują za przyłączeniem kilku miejscowości ze wschodniej części Rosji do Chin, no bo mają większość, no i wtedy teoretycznie powinni należeć do Chin;P
  Z tą ludnością chińską 1 osoba mi mówiła, która coś się interesuje historią i sprawami podobnymi, ale nie wiem ile tam miejszości chińskiej w takiej przykładowej miejscowości jest.
  Jak możesz to przelicz ile tej renty macie, szkoda, że u nas są progi i jak przekroczymy ileś zł to renta zostaje zabierana. No, ale dobrze, że jest i to coraz większa.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *